Bursa Siyah İnciri

Tanıtım Sitesi

bursa black figs

Bursa’da Siyah İncirin tanıtımı ve üreticilerin teşvik edilmesi için geleneksel olarak festivaller yapılmakta. Bursa’nın Nilüfer ve Osmangazi Belediyeleri bu yıl çeşitli etkinliklerle bu festivallere ev sahipliği yaptı. İncir üreticileri ürünleriyle yarıştı, hanımlar ise yöresel incir tatlılarıyla yarıştılar.

Katılımların oldukça iyi ve festivallerin sektöre faydalı olduğunu bizzat gözledik. Biz de bu yolda belediyelerimizi ve katılan tüm üreticilerimizi destekliyor, firma olarak ilerleyen zamanlarda hep birlikte projeler üreterek Bursa Siyah İnciri’ne hak ettiği değere ulaştırmayı vermeyi görev biliyoruz.

Bursa Tarım olarak her iki festivalde de ( Akçalar ve Ovaakça Festivalleri ) stand oluşturduk ve ilgililerle bir araya geldik. Projelerde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, üreticileri yüreklendiren bu tür festivallerin devamını bekliyoruz.

Bursa Siyah İnciri fidanı ve üretimimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız…

 

Festivallerden bazı çekimlerimiz

 

 

Categories: Festival 1 likes

Comments are closed.

 • Tasarım

   Bu site tarafından hazırlanmıştır.
 • Siyah İncir Meyvesi

   Uzun raf ömrü, dış görüntüsü, iriliği, tatlı ve sulu iç yapısıyla dünyanın en kaliteli sofralık inciri kabul edilir. Lifli yapıda ve 100 gr taze incirde; 80 kalori, protein, karbonhidrat, sıfır kolesterol, sıfır yağ içerir. Mineral ve vitamin açısından ise yoğun fosfor, kalsiyum, demir, A vitamini, B1-B2-B3-B6 vitaminleri bulunur. Yurtdışı talep çok fazladır.

   Bursa siyah inciri, adını aldığı Bursa’nın deniz etkisi olan bölgelerinde ve komşu illerdeki yakın bölgelerde üst kalitede ürün alınarak yetişmektedir.
 • İncir Üreticiliği

   Bakım ve yatırım maliyetleri çok düşük bir meyve türüdür. En uzun ömürlü meyve ağaçları arasında yer alır.

   Avrupa ülkelerine ihracatı çok yoğun bir tarım ürünüdür. Genellikle taze tüketilen bir meyve olup, kırsal bölgelerde kuru tüketimi de yapılır, reçel olarak ta tüketilir.
 • Site Hakkında

   Bu site BURSATARIM şirketi tarafından kurulmuş olup, bu proje ile Bursa Siyah İncirine ilgili duyan kişi ve kurumlara rehber olmak amaçlanmıştır.

   BURSATARIM, Türkiye’nin en büyük siyah incir fidanı üreticisidir, Bursa'nın markası olan incirin markasıdır…

   BURSA BLACK FIGS
   bursablackfigs.com