Bursa Siyah İnciri

Tanıtım Sitesi

bursa black figs

P9108555İNCİR MEYVECİLİĞİ

Bursa siyah inciri; Türkiye’de en yoğun olarak Güney Marmara bölgesinin BURSA sınırları içinde deniz etkisi olan bölgelerinde yetişir. Aynı zamanda Akdeniz kıyılarında Mersin-İskenderun bölgelerinde de yetiştirilmektedir.

Bakım maliyetleri çok düşük bir meyve türüdür. Avrupa ülkelerine ihracatı çok yoğun bir türdür. Genellikle taze tüketilen bir meyve olup, kırsal bölgelerde kuru tüketimi de yapılır, reçel olarak ta tüketilir.

Dikim sıklığı ise; bölgemizde genellikle yoğunlukla;  8m X 8m dikim yapılır. Daha sık veya seyrek dikim de yapılabilir. Bu bakımı etkiler.

 

 

 • Tasarım

   Bu site tarafından hazırlanmıştır.
 • Siyah İncir Meyvesi

   Uzun raf ömrü, dış görüntüsü, iriliği, tatlı ve sulu iç yapısıyla dünyanın en kaliteli sofralık inciri kabul edilir. Lifli yapıda ve 100 gr taze incirde; 80 kalori, protein, karbonhidrat, sıfır kolesterol, sıfır yağ içerir. Mineral ve vitamin açısından ise yoğun fosfor, kalsiyum, demir, A vitamini, B1-B2-B3-B6 vitaminleri bulunur. Yurtdışı talep çok fazladır.

   Bursa siyah inciri, adını aldığı Bursa’nın deniz etkisi olan bölgelerinde ve komşu illerdeki yakın bölgelerde üst kalitede ürün alınarak yetişmektedir.
 • İncir Üreticiliği

   Bakım ve yatırım maliyetleri çok düşük bir meyve türüdür. En uzun ömürlü meyve ağaçları arasında yer alır.

   Avrupa ülkelerine ihracatı çok yoğun bir tarım ürünüdür. Genellikle taze tüketilen bir meyve olup, kırsal bölgelerde kuru tüketimi de yapılır, reçel olarak ta tüketilir.
 • Site Hakkında

   Bu site BURSATARIM şirketi tarafından kurulmuş olup, bu proje ile Bursa Siyah İncirine ilgili duyan kişi ve kurumlara rehber olmak amaçlanmıştır.

   BURSATARIM, Türkiye’nin en büyük siyah incir fidanı üreticisidir, Bursa'nın markası olan incirin markasıdır…

   BURSA BLACK FIGS
   bursablackfigs.com